Bilgisayar » Bilgisayar Bileşenleri » İşlemciler » İntel

INTEL i7-12700F 12 Core, 3.60Ghz, 25Mb, 65W, LGA1700, 12.Nesil, Tray, (Grafik Kart YOK, Fan YOK)

:
9,386.43TL
KDV Dahil
Stok 10+
KARGO BİLGİSİ
Şimdi sipariş verirseniz ürün 2gün içinde kargoya verilecektir.
ANLAŞMALI FİRMALAR
Ad.
Sepete Ekle

Ürün Açıklamaları

Intel Core i7-12700F 2.10GHz 12 Çekirdek 25MB L3 Önbellek Soket 1700 Tray İşlemci Genel Özellikler

Intel Core i7-12700F12. Nesil Intel Core i7 masaüstü işlemciIntel Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 Frekansı: 4.90 GHzİşlemci Temel Frekansı: P-Core: 2.10 GHz / E-Core: 1.60 GHzİşlemci Turbo Frekansı: P-Core: 4.80 GHz / E-Core: 3.60 GHz12 çekirdek (P-Core: 8 / E-Core: 4)20 iş parçacığıÖnbellek: L3: 25MB / L2: 12MB10 nm mimariTDP: Taban: 65W / Turbo: 180WSoket 1700

Oyun Intel ile OynanırOyuna yönelik en yeni Intel Core işlemcilerle oyun, canlı yayın ve kayıt için ihtiyacınız olan gücü ve performansı elde edin.

Masaüstü Oyun BilgisayarlarıIntel Core masaüstü işlemcilerin oyunun gidişatını nasıl değiştirdiğini öğrenin. Yeni nesil performansı ortaya çıkarın.

12. Nesil Intel Core Masaüstü İşlemci Ailesi12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler; üstün gerçek kullanım performansı için frekans, çekirdek ve iş parçacığı arasında ideal dengeyi sunar. Intel Core masaüstü işlemciler, daha hızlı oyun deneyimi ve daha iyi gerçek kullanım performansı sağlar. Donanıma yakından baktığınızda, yeni bir işlemci çekirdek mimarisi, gelişmiş hız aşırtma ve her çekirdeğin performansını artıran bir dizi hızlandırma teknolojisi bulacaksınız.12. Nesil Intel Core i9 İşlemci: Üstün gerçek kullanım performansı, olağanüstü çoklu görev yürütme ve yeni hız aşırtma1 kontrolleri, çarpan kilitsiz 12. Nesil Intel Core i9 masaüstü işlemciyi diğerlerinden ayırır. 16 çekirdek, 24 iş parçacığı ve 5,20 GHz maksimum frekans.12. Nesil Intel Core i7 İşlemci: 12. Nesil Intel Core i7 masaüstü işlemci ile aynı anda hem kayıt hem de canlı yayın yaparken, en zorlu oyunlarda FPS'nizi artırın. 12 çekirdek, 20 iş parçacığı ve 5,0 GHz maksimum frekans.12. Nesil Intel Core i5 İşlemci: Çarpan kilitsiz 12. Nesil Intel Core i5 masaüstü işlemci; 10 çekirdeği, 16 iş parçacığı ve maksimum 4,9 GHz hızıyla popüler oyunlarda kusursuz oyun deneyimi sunar.

12. Nesil Intel Core Masaüstü İşlemcilerYeni bir performans hibrit mimarisi sunan 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, Performans çekirdekleri ile Verimlilik çekirdeklerini birleştirerek oyun deneyimini, üretkenliği ve içerik oluşturmayı üst seviyeye çıkarır.Çekirdek performansında çığır açan bir gelişme olan 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, x86 mimarisine yönelik devrim yaratan bir yaklaşım sunar.

Hibrit Mimarisi12. Nesil Intel Core masaüstü işlemci, x86 mimarisi performansını yeniden tanımlar. Yeni performans hibrit mimarimiz, Performans çekirdeklerini ve Verimlilik çekirdeklerini birleştirerek oyun deneyimini, üretkenliği ve içerik oluşturmayı üst seviyeye çıkarır. Bu çığır açan işlemciler, iş yüklerini akıllı bir şekilde optimize eder ve işlemci tasarımında gelecekteki atılımlar için zemin hazırlar. Sektörde ilk PCIe 5.0 ve DDR5 bellek için hazır olma gibi en yeni platform yeniliklerinin keyfini çıkarın. Intel UHD Grafikleri ile 8K'ya varan HDR desteği ve 4 eş zamanlı 4K ekranı görüntüleyebilme yeteneğiyle nefes kesen görsel bir deneyim elde edin. 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler eşsiz bir oyun oynama, çalışma ve içerik oluşturma deneyimi için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunar.

Çığır Açan Çekirdek TeknolojisiÇekirdek performansında çığır açan bir gelişme olan 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, x86 mimarisine yönelik devrim yaratan bir yaklaşım sunar. Performans çekirdekleri veya "P çekirdekler", tek ve az iş parçacıklı performans için optimize edilmişken Verimlilik çekirdekleri veya "E çekirdekler" de çok iş parçacıklı iş yüklerini ölçeklendirmek için optimize edilmiştir. Intel Thread Director, uygun uygulama iş parçacığını doğru çekirdeğe sorunsuz bir şekilde yerleştirmeye ve watt başına performansı optimize etmek üzere performans verisini gerçek zamanlı izleyip ve analiz etmeye yardımcı olur. Bu da oyun tutkunlarının, içerik üreticilerinin ve profesyonellerin en iyi deneyimleri geliştirmek için hem zeka hem de güç olanaklarından faydalanabileceği anlamına gelir.

Etkileyici Deneyimlerİster en yeni oyunlara ister gelişmiş profesyonel uygulamalara odaklı olun, 12. Nesil Intel Core Masaüstü işlemciler, bunları kesinti olmadan deneyimlemenizi sağlar. 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, videoda daha verimli gürültü azaltma ve arka plan bulanıklaştırma için gelişmiş Gaussian & Neural Accelerator 3.0 (GNA) ile kesintileri ortadan kaldırabilir. Üst düzey oyun deneyimi, birinci sınıf üretkenlik, kesintisiz içerik oluşturma ve daha fazlasını için 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler derin sürükleyicilik ve odak sağlar.

Platform İnovasyonunu Hızlandırmaİnanılmaz oyun deneyimini, iş akışını ve içerik oluşturmayı destekleyen en yeni platform teknolojilerinden faydalanın. 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemcilerimiz, daha yüksek bant genişliğine sahip bağlantı noktaları sağlayarak ideal harici grafik ve depolama performansını desteklemek üzere 20 adede (16 PCIe 5.0 ve 4 PCIe 4.0) kadar şerit sunar. DDR5, 4800 MT/sn'ye varan yüksek hızlara olanak sunar. Bu da DDR4 3200 MT/sn bellek kullanan önceki nesillere kıyasla artırılmış bellek bant genişliği hızlarına olanak tanır. Hız aşırtma olanaklarına ve Intel Extreme Tuning Utility'yi (XTU) destekleyen Gelişmiş Ayar desteğine sahip 12. Nesil Intel Core masaüstü işlemcilerle hem bilgi işlem gücü hem de performans için ince ayar yapın. Bu ve diğer platform geliştirmeleriyle etkileyici kontrol ve güven düzeyinde çalışabilir, oyun oynayabilir ve içerik oluşturabilirsiniz.

12. Nesil Intel Core İşlemciler. En İhtiyaç Duyduğunuz Yerde Üstün Performans Erişimi.12. Nesil Intel Core işlemcilerin hibrit performans mimarisi ile bir sonraki seviyeye çıkın. Oyun tutkunu, içerik üretici, yayıncı veya günlük kullanıcı olmanız fark etmeksizin istediğiniz yerde ihtiyacınız olan performansa ulaşın. İlginiz alanınız ne olursa olsun istediğiniz her yerde daha fazlasını yapın.

İhtiyaç Duyduğunuz Anda Üstün Performans. Hep İstediğiniz Şekilde Çoklu Görev Çalıştırma.12. Nesil Intel Core işlemciler—diğerlerine benzemeyen bir nesil. 12. Nesil Intel Core işlemciler, benzersiz ve yeni hibrit performans mimarisi ile Performans ve Verimlilik çekirdeklerinin (P-çekirdek ve E-çekirdek) eşsiz bir kombinasyonunu sunar. Bu da ne yaparsanız yapın, sezgisel bir şekilde ölçeklenen gerçek kullanım performansı almanızı sağlar.

Seviye Atlamaktan Fazlasını YapınDünyanın en iyi oyun performansına kavuşun ve taviz vermeden üretin. Sekiz adede kadar Performans çekirdeği ve sekiz adede kadar Verimlilik çekirdeğine sahip Intel'in hibrit performans mimarisiyle artık bunların hepsi mümkün. Hibrit performans mimarisi belirli 12. Nesil Intel Core işlemcilerde mevcut değildir. Belirli 12. Nesil Intel Core işlemciler (belirli 12. Nesil Intel Core i5 ve daha düşük işlemciler) performans hibrit mimarisine sahip değildir, yalnızca P-çekirdeklidir.].

Gerekli Olan Yerde Üst Düzey Performans AlınEvde yayın açın, internette gezinin, görüntülü sohbet edin veya işlerinizi halledin. Ne yaparsanız yapın, en ihtiyacınız olan yerde size lazım olan performansı almak için 12. Nesil Intel Core işlemcilere güvenin.

Ciddi Oyun Deneyimi İçin GeliştirildiTavizsiz oyun deneyimi. 12. Nesil Intel Core işlemcinin hibrit performans mimarisi, sekiz adede kadar Performans çekirdeği (P-çekirdek) ve sekiz adede kadar Verimlilik çekirdeği (E-çekirdek) içerir. İş yükleri de Intel Thread Director tarafından akıllıca yönlendirilir. Yani o böler, siz yönetirsiniz.

En İyi Hız Aşırtma Deneyimi12. Nesil Intel Core işlemciler, üstün performans özelleştirme için oldukça esnek bir mimari ve sektör lideri hız aşırtma araçları sunar.

Oyun Tutkunları ve İçerik Üreticiler İçin Akıllı Çözümler12. Nesil Intel Core işlemciler, son teknoloji ürünü olan hibrit performans mimarisi ve DDR5 ile PCIe 5.0 desteği sunar. Bu da kullanım süresi boyunca istediğiniz zaman özelleştirebileceğiniz bir platform sağlar.

Yaklaşık Üç Kat Daha Hızlı BağlantıIntel Wi-Fi 6E ve Thunderbolt 4 ile özel, yüksek hızlı Wi-Fi kanallarına ve en esnek bağlantı noktasına sahip olursunuz.

Intel Core i7 İşlemciler8 performans çekirdeği, 4 verimlilik çekirdeği. Onlar bölsün, siz yönetin.

Yeni Nesil Oyun Deneyimi İçin GeliştirildiPerformans hibrit mimarisine merhaba deyin. Yeni mimarimiz, doğru iş için doğru çekirdeği seçmek üzere Intel Thread Director ile gücünü birleştiriyor. İş yükünü bölün. Daha fazla çoklu görev yürütün. Böylece performansı uçurun.

Dinamik DüetCPU dünyasının kahramanları ve yardımcılarıyla tanışın.12. Nesil iki tür çekirdeği bir araya getirir: "Performans" ve "Verimlilik". P-çekirdekleri kahramanlardır. Oyun oynama ve canlı yayın yapma gibi ağır iş yüklerini ön planda ele alırlar. E-çekirdekler, arka plandaki tüm küçük görevleri hallederek baskıyı hafifleten yardımcılardır. Intel Thread Director ise çekirdekler arasında kusursuz ve akıllı bir şekilde geçiş yapan iletkendir. Bu sayede hiçbir şey dengenizi bozmaz. Çalışma hızınız da aksamaya uğramaz.

Zor Görevlere HazırOyun oynarken engel yok. Sınır yok. Vakit kaybı yok. Taviz vermek yok.Yeni nesil oyun için yeni nesil işlemci. Oyun oynarken, düzenlerken, sohbet ederken, dosya yüklerken, internette gezinirken, kayıt yaparken canlı yayın yapın. Ve yine de hiçbir hareketi kaçırmayın. Hyper-Threading ve 20 iş parçacığı sayesinde hiç durmadan daha fazlasını yapabilirsiniz.

Intel Turbo Boost Max TeknolojisiYüksek yük işleme sırasında Intel Turbo Boost Max Teknolojisi, en iyi performans gösteren P çekirdeklerini otomatik olarak belirler ve kare hızınızı yükseltir; böylece oyun oynarken sorun yaşamazsınız.

Olağanüstü Performans4.9 GHz'e kadar artırılabilen 2.1 GHz temel saat hızı. Intel Akıllı Önbellek'in yeni ve geliştirilmiş 25 MB kapasitesi sayesinde; daha yüksek IPC, yeni nesil yükleme süreleri, son derece kusursuz oyun deneyimi ve gelişmiş bellek performansı ile birlikte.

Gecikme Diyarından AyrılınOyun seviyesinde kablosuz bağlantı ile hız tutkunuzu besleyin.“Ping” ve bağlantı noktalarından uzaklara yelken açın. Kablosuz teknolojisinde büyük bir sıçrama ile desteklenen ultra düşük gecikme süresi ve minimum paket kaybı ile. Bunun diğer bir adı da Intel Killer Wi-Fi 6E'dir.

Hızlı Şeritte YaşamDaha fazla sayıda özel yüksek hızlı kanal; eski tip enterferansı ve tıkanıklıkları ortadan kaldırarak ping'i geçmişte bırakır ve gecikmeyi %75'e varan oranda azaltır.

Gelişen PlatformOyun oynayın. İçerik oluşturun. Kendinizi tamamen özgür bırakın.4800 MHz'e varan DDR5 ve 4. Nesil eşdeğerinden daha fazla bant genişliği sunan 16 şeritli 5. Nesil PCIe sayesinde daha hızlı, daha sorunsuz ve daha zengin bir oyun oynama şekli için tasarlanmıştır.DDR4; 3200 MHz'e varanDDR5; 4800 MHz'e varan5. Nesil PCIe; 16'ya varan şerit (+ 4 adet 4. Nesil PCIe şeridi)

Hayalinizdeki Kurulumlar Gerçekleşiyor4 sihirli sayıdır.Kutudan çıktığı anda birden fazla 4K monitörle uyumludur. Ayrıca Thunderbolt 4 teknolojisi, tüm çevre birimleriniz için tek ve evrensel bir bağlantı noktası sağlar.40'a 4Adındaki gök gürültüsü ile yıldırım niteliğinde. Thunderbolt 4 teknolojisi, verilerin hızlı akmasını sağlar.

Birbirleri İçin YaratılmışYeni nesil grafik kartlarıyla her konuda uyumlu olacak şekilde geliştirilmiştir. Bizimki dahil.

Her Kareyi HissedinIntel Quick Sync Video, oyununuzun aynı anda canlı yayın ve kayıt yaparken bile ayrıntının düşmemesini sağlamak için akıllı kod dönüştürme kullanır.

PCIE 4.0Darboğazlar olmadan en yeni grafik kartlarını ve SSD'leri kullanın. PCIe 4.0, 3.0'dan iki kat yüksek bant genişliğine sahiptir.

Hız ArtışlarıTermal Velocity Boost, iş yoğunluğunun üstesinden gelmek için saat hızlarını artırır. Adaptive Boost, gerektiğinde tüm çekirdeklerin turbo frekansını artırır. Birlikte her şeyi daha hızlı hale getirirler.

Profesyonel E-spor Turnuvaları Intel Teknolojisine EmanetEn iyi profesyonel oyuncuların, takımların ve e-spor liglerinin çoğu, oyun bilgisayarlarını güçlendirmek ve milyonlarca oyuncuyu bir araya getirmek için Intel'i seçiyor.

Teknik ÖzelliklerÜrün Grubu12. Nesil Intel Core i7 İşlemcilerKod AdıÖnceki Adı Alder Lake Olan ÜrünlerDikey SegmentDesktopİşlemci Numarasıi7-12700FLitografiIntel 7 (10nm)Kullanım KoşullarıPC/Client/Tabletİşlemci ÖzellikleriÇekirdek Sayısı12Performans (P-core) Çekirdekleri8Verimlilik (E-core) Çekirdekleri4İş Parçacığı Sayısı20Maks Turbo Frekansı4.90 GHzIntel Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 Frekansı4.90 GHzP-core Maks Turbo Frekansı4.80 GHzE-core Maks Turbo Frekansı3.60 GHzP-core Temel Frekansı2.10 GHzE-core Temel Frekansı1.60 GHzÖnbellek25 MB Intel Smart CacheTotal L2 Cache12 MBİşlemci Taban Gücü65 WMaks Turbo Gücü180 WEk BilgiYerleşik Seçenekler MevcutHayırBellek Teknik ÖzellikleriMaksimum Bellek Boyutu (bellek türüne bağlıdır)128 GBBellek TürleriDDR5 4800 MT/s'ye kadar / DDR4 3200 MT/s'ye kadarMaks. Bellek Kanalı Sayısı2Maksimum Bellek Bant Genişliği76.8 GB/sGenişletme SeçenekleriDirect Media Interface (DMI) Revizyon4.0Maks. DMI Hattı8Ölçeklenebilirlik1S OnlyPCI Express Değişiklik Sürümü5.0 ve 4.0PCI Express Yapılandırmaları1x16+4, 2x8+4'e kadarMaksimum PCI Express Hattı Sayısı20Gelişmiş TeknolojilerIntel Gaussian & Neural Accelerator3.0Intel Thread DirectorEvetIntel Deep Learning Boost (Intel DL Boost)EvetIntel Optane Belleği DesteklerEvetIntel Speed Shift TeknolojisiEvetIntel Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0EvetIntel Turbo Boost Teknolojisi2.0Intel Hyper-Threading TeknolojisiEvetIntel 64EvetYönerge Seti64-bitYönerge Seti UzantılarıIntel SSE4.1, Intel SSE4.2, Intel AVX2Boşta Bekleme DurumlarıEvetGelişmiş Intel SpeedStep TeknolojisiEvetTermal İzleme TeknolojileriEvetIntel Volume Management Device (VMD)EvetGüvenlik ve GüvenilirlikIntel Standard Manageability (ISM)EvetIntel AES Yeni YönergeleriEvetSecure KeyEvetIntel OS GuardEvetExecute Disable BitEvetIntel Boot GuardEvetMod Tabanlı Yürütme Denetimi (MBE)EvetIntel Control-Flow Enforcement TechnologyEvetIntel Sanallaştırma TeknolojisiEvetIntel Yönlendirilen G/Ç İçin Sanallaştırma TeknolojisiEvetGenişletilmiş Sayfa Tabloları ile Intel VT-xEvetMarkaIntelİşlemci ModeliIntel Core i7İşlemci Hızı2.1 GHzİşlemci Kodui7-12700Fİşlemci GrafikleriYokOverclockYokTurbo (Max. Çalışma Hızı)4.90 GHzSoket Yapısı1700Üretim Tekniği10 nmGaranti24 Ay Garanti

Performans

Daha Fazla Açıklama
Hemen Al
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Ürünü Favorilere Ekleyin
Ürün Künyesi
  • INTEL
  • I7-12700F-T
  • 0
  • 20
  • Ücretsiz Kargo
Ürün Özellikleri Başa Dön

Intel Core i7-12700F Tray İşlemci Özellikleri

Genel Özellikler

MarkaIntel
İşlemci ModeliIntel Core i7
İşlemci Hızı2.1 GHz
İşlemci Kodui7-12700F
İşlemci GrafikleriYok
OverclockYok
Turbo (Max. Çalışma Hızı)4.90 GHz
Soket Yapısı1700
Üretim Tekniği10 nm
Garanti24 Ay Garanti

Performans

Çekirdek Sayısı12 Çekirdek (P-Core: 8 / E-Core: 4)
Sanal Çekirdek20
Ön Bellek25 MB
Bellek TürleriDDR5 4800 MHz / DDR4 3200 MHz
Max. Bellek Boyutu128 Gb
Güç TüketimiTaban: 65 W / Turbo: 180 W
FanYok
Kargo ve Ödeme Başa Dön

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Ürün Yorumları Başa Dön

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.


X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.